Wydajesz ogromne kwoty na rachunki za prąd?

Czas zainwestować w panele słoneczne!

Zielona energia to wymierne oszczędności!

Chcesz zmniejszyć swoje koszty związane z prowadzeniem gospodarstwa?
Fotowoltaika to najlepsze rozwiązanie, które w ekologiczny sposób dostarczy darmową energię dla Twojego gospodarstwa.

Dodatkowo możesz skorzystać z ulgi i nie płacić podatku rolnego nawet przez 15 lat!

Już dziś umów się na spotkanie, a my przygotujemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Fotowoltaika dla Gospodarstw rolnych

Fotowoltaika dla rolnika – jak to działa?

Fotowoltaika dla rolnika, zaprojektowana przez firmę HiEnergy, to gwarancja oszczędności w budżecie! Wszystko dlatego, że wydatki na panele fotowoltaiczne dla rolników zwracają się w okresie 5-8 lat, a następnie generują zyski. Jak działa fotowoltaika dla rolników i w jaki sposób możesz zyskać? Instalacje fotowoltaiczne, zamontowane na dachu lub gruncie, pochłaniają promienie słoneczne i przetwarzają je na prąd, który następnie możesz wykorzystać w gospodarstwie do zasilania pomp, dojarek, chłodni i innych urządzeń, a nawet ogrzewania.

HiEnergy – Twój partner w inwestycji w fotowoltaikę dla rolników

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych jest nie tylko opłacalna finansowo, ale także ekologiczna i bezawaryjna. Podobnie jak fotowoltaika dla domu, może być dofinansowana ze środków państwowych dzięki uldze inwestycyjnej i licznym dotacjom. Jeśli chcesz uzyskać kompleksowe wsparcie, zapraszamy do kontaktu! HiEnergy to efektywny projekt instalacji fotowoltaicznej, pomoc przy wypełnianiu formalności oraz ubieganiu się o dofinansowanie, a także fachowy montaż fotowoltaiki. Polecamy również fotowoltaikę dla firm i pomagamy zoptymalizować koszty realizacji przedsięwzięcia.

Krok po kroku

czyli jak przebiega realizacja inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna w pigułce

Rolnik lub hodowca może odliczyć 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego. Kwota ulgi, która nie została wykorzystana w danym roku przechodzi na następny rok i może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Zadaniem instalacji fotowoltaicznej jest przetworzenie darmowej energii słonecznej na energię elektryczną.
Panele w Twoim gospodarstwie “działają” przez cały rok, nie tylko wtedy gdy świeci słońce, choć oczywiście latem są najbardziej wydajne. Przy dobrze dobranej mocy instalacji możesz wyprodukować ilość energii odpowiednią dla Twojego gospodarstwa, tak żeby korzystać z niej przez cały rok bez dodatkowych opłat. Nadwyżkę uzyskaną w sezonie letnim “przechowuje” przez 12 miesięcy Twój dostawca prądu, który oddaje Tobie od 70 do 80% wyprodukowanej przez Ciebie energii w czasie, gdy bieżąca wydajność instalacji nie jest wystarczająca.

Decydując się na fotowoltaikę, korzystasz już od pierwszego dnia z odnawialnych źródeł energii!

Jak tworzymy wycenę? Cena instalacji fotowoltaicznej zależy głównie od kilku parametrów:

  • ilości energii, którą zużywa Twoje gospodarstwo, co przekłada się na odpowiednią ilość paneli,
  • klasy sprzętu wybranego przez Ciebie,
  • miejsca montażu (budynek gospodarczy, hala, pole, łąka),
  • pokrycia dachu.

Ilość potrzebnych paneli ustalamy na podstawie historycznego zużycia energii oraz Twoich planów związanych z potencjalną modernizacją lub inwestycjami.

Jeśli Twoja instalacja nie pokrywa całego zapotrzebowania Twojego gospodarstwa na energię, to wówczas uzyskasz mniejsze oszczędności. Nie oznacza to jednak, że montaż takiej instalacji jest bezsensowny. Czasami zdarza się, że Klient nie posiada tak dużego dachu, żeby zmieścić ilość paneli niezbędnych do pokrycia Jego zabezpieczenia energetycznego. Wówczas albo buduje mniejszą instalację i oszczędza proporcjonalnie w stosunku do mocy instalacji, lub montuje dodatkowe panele w innym miejscu, tak aby uzyskać optymalną moc instalacji.

Lokalizacja budynku, jego orientacja względem stron świata, zacienienie i kąt nachylenia dachu to podstawowe czynniki, które uwzględniamy w doborze mocy instalacji fotowoltaicznej.

Nasz ekspert przeanalizuje Twoje rachunki za prąd i na ich podstawie będzie wiedział, jaka ilość energii była potrzebna w Twoim gospodarstwie w ostatnim czasie.

Przy budowie instalacji warto zastanowić się, czy w najbliższym czasie nie wzrośnie nasze zapotrzebowanie na energię. Powiedz nam o tym, uwzględnimy to w projekcie instalacji.

Umów się na wycenę inwestycji dla swojego gospodarstwa

Zamów bezpłatne konsultacje.
Skontaktujemy się z Tobą
w ciągu 24h

small_c_popup-green

30 sekund dzieli Cię od otrzymania dedykowanej oferty na ogrzewanie podłogowe!

Dane zbieramy wyłącznie w celu przygotowania oferty