Fotowoltaika Poznań - instalacje i montaż paneli słonecznych

Interesuje Cię fotowoltaika i zastanawiasz się, czy zamontować ją na dachu budynku w Poznaniu? Skontaktuj się z ekspertami firmy HiEnergy! Inwestorom proponujemy panele fotowoltaiczne od polskich producentów o 25-letniej gwarancji, dzięki którym inwestycja może być sfinalizowana szybciej. Dlaczego warto zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne i ile można zyskać?

Mechanizm działania fotowoltaiki dla klientów z Poznania

Fotowoltaika, zamontowana na gruncie lub dachu w Poznaniu, zbudowana jest z krzemowych ogniw połączonych w większe moduły, które pochłaniają padające na nie promienie słoneczne. W ten sposób powstaje prąd stały. Ponieważ w instalacji elektrycznej potrzebny jest prąd zmienny, system fotowoltaiczny składa się także z inwertera, który dokonuje niezbędnego przekształcenia. Następnie, za pomocą okablowania, energia jest odprowadzana do gniazdek. Możliwa jest także inwestycja w instalacje fotowoltaiczne off-grid, czyli wyposażone we własne akumulatory, które nie są podłączane do sieci.

Panele fotowoltaiczne w Poznaniu połączone z siecią energetyczną

Naszym klientom proponujemy panele słoneczne, które są podłączone do sieci energetycznej. W ten sposób, na podstawie Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, inwestor staje się prosumentem, czyli jednoczesnym producentem i odbiorcą energii. Jeśli system fotowoltaiczny latem wyprodukuje więcej energii, niż jesteś w stanie zużyć w swoim gospodarstwie domowym, rolnym lub firmie w Poznaniu, nadmiar możesz przesłać do sieci energetycznej i odebrać w korzystnym stosunku zimą lub w nocy, gdy instalacje fotowoltaiczne mają mniejszą wydajność. Rozliczenie z zakładem energetycznym następuje automatycznie, bez Twojej ingerencji, a Twoje rachunki będą wynosić jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Stawiając na montaż paneli słonecznych w Poznaniu, wybierasz nie tylko oszczędności finansowe, ale także inwestujesz w swoją nieruchomość, która zyskuje na wartości.

Korzyści z montażu fotowoltaiki w Poznaniu

Montaż paneli fotowoltaicznych to nie tylko oszczędności finansowe, ale także zysk dla naszej planety. Dzięki wykorzystywaniu zielonej energii fotowoltaika w Poznaniu obniża emisję dwutlenku węgla i tlenku azotu do atmosfery. Panele fotowoltaiczne są także bezpieczne dla roślin, zwierząt, wód i gleb.

Kompleksowe wsparcie, którego udziela HiEnergy, to przede wszystkim fachowe doradztwo, projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego, montaż fotowoltaiki oraz pomoc przy staraniu się o dofinansowanie i zgłoszeniu instalacji w zakładzie energetycznym w Poznaniu, Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcą postawić na instalacje fotowoltaiczne w Wielkopolsce.