Naładuj swój dom słońcem

i oszczędzaj w zgodzie z naturą!

Twój dom pełen słońca!

Chcesz korzystać z energii elektrycznej za niewielkie pieniądze (nawet 15 – 20 zł/miesiąc!)?
Zainwestuj w panele słoneczne!

Opowiedz nam o swoim domu i jego użytkownikach a my dobierzemy wielkość instalacji najlepszą do Twoich potrzeb!

Fotowoltaika w domu jednorodzinnym – domowa elektrownia

Fotowoltaika dla domu to nowoczesny system, który pozwala samodzielnie produkować prąd na potrzeby gospodarstwa domowego. Mała domowa elektrownia fotowoltaiczna jest nie tylko opłacalna, ale i ekologiczna, ponieważ instalacje fotowoltaiczne ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dlaczego jeszcze warto postawić na instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego? Ponieważ przydomowa elektrownia słoneczna produkuje prąd przez cały rok, nawet w pochmurne i zimowe dni, a ponadto jest bezawaryjna, ma długoletnią gwarancję, a jej utrzymanie nie generuje wysokich kosztów.

Działanie systemu fotowoltaicznego

Fotowoltaika dla domu, podobnie jak fotowoltaika dla firmy oraz fotowoltaika dla gospodarstw rolnych, pozwala stać się niezależnym energetycznie. Naszym klientom oferujemy kompleksowe wsparcie w trakcie realizacji inwestycji, dzięki czemu fotowoltaika w domu jednorodzinnym jest jak najbardziej efektywna. Wykonujemy projekt instalacji fotowoltaicznej, montaż, pomagamy ubiegać się o dofinansowanie, wypełniamy prawne formalności i zgłaszamy instalację do zakładu energetycznego. Zapraszamy do kontaktu!

Krok po kroku

czyli jak przebiega realizacja inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna w pigułce

Zadaniem instalacji fotowoltaicznej jest przetworzenie darmowej energii słonecznej na energię elektryczną.
Panele na Twoim dachu “działają” przez cały rok, nie tylko wtedy gdy świeci słońce, choć oczywiście latem są najbardziej wydajne. Przy dobrze dobranej mocy instalacji możesz wyprodukować ilość energii odpowiednią dla Twojego gospodarstwa domowego, tak żeby korzystać z niej przez cały rok bez dodatkowych opłat. Nadwyżkę uzyskaną w sezonie letnim “przechowuje” przez 12 miesięcy Twój dostawca prądu, który oddaje Tobie 80% wyprodukowanej przez Ciebie energii w czasie, gdy bieżąca wydajność instalacji nie jest wystarczająca.

Decydując się na fotowoltaikę, korzystasz już od pierwszego dnia z odnawialnych źródeł energii!

Cena instalacji fotowoltaicznej zależy głównie od kilku parametrów:

  • ilości energii, którą zużywa dane gospodarstwo domowe, co przekłada się na ilość paneli,
  • klasy sprzętu wybranego przez Klienta,
  • miejsca montażu (dom, budynek gospodarczy, grunt),
  • pokrycia dachu.

Ilość potrzebnych paneli ustalamy na podstawie historycznego zużycia energii oraz Twoich planów związanych z potencjalną modernizacją budynku (np. zmiana ogrzewania na elektryczne, dodatkowa klimatyzacja)

Jeśli Twoja instalacja nie pokrywa całego zapotrzebowania Twojego domu na energię, to wówczas uzyskasz mniejsze oszczędności. Nie oznacza to jednak, że montaż takiej instalacji jest bezsensowny. Czasami zdarza się, że Klient nie posiada tak dużego dachu, żeby zmieścić ilość paneli niezbędnych do pokrycia Jego zabezpieczenia energetycznego. Wówczas albo buduje mniejszą instalację i oszczędza proporcjonalnie w stosunku do mocy instalacji, lub montuje dodatkowe panele w innym miejscu, tak aby uzyskać optymalną moc instalacji.

Nie. Optymalnym rozwiązaniem jest budowa takiej instalacji, która odpowiada rzeczywistemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Jeżeli jednak zamierzasz w przyszłości modernizować budynek i zwiększać tym samym jego zapotrzebowanie na energię elektryczną, powiedz nam o tym już dziś! Tak zaplanujemy Twoją instalację, żeby była przygotowana do rozbudowy.

Lokalizacja budynku, jego orientacja względem stron świata, zacienienie i kąt nachylenia dachu to podstawowe czynniki, które uwzględniamy w  doborze mocy instalacji fotowoltaicznej.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje nadwyżek wyprodukowanej energii:

  1. nadwyżka powstała w sezonie letnim, która pokryje zapotrzebowanie Twojego domu na cały okres rozliczeniowy (12 miesięcy),
  2. nadwyżka powstała na skutek przeszacowania instalacji, czyli zbyt duża ilość paneli (mocy), przekraczająca Twoje roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Naturalnym jest, że latem Twoja instalacja będzie produkować najwięcej energii. Nadwyżka zostanie zmagazynowana przez dostawcę Twojego prądu. Będziesz mógł ją odbierać przez 12 miesięcy, wtedy gdy Twoja instalacja zacznie produkować mniej energii, czyli np. zimą. Dostawca będzie zwracał 80% przechowywanej energii, pozostałe 20% traktowane jest jako “opłata” za magazynowanie Twojej nadwyżki. Dobrze zaprojektowana instalacja uwzględnia wszystkie te czynniki i pozwala Ci cieszyć się darmową energią przez cały rok, bez dodatkowych opłat dla Twojego dostawcy prądu.
Jeśli natomiast instalacja fotowoltaiczna na Twoim dachu została przeszacowana i produkuje więcej energii niż rzeczywiście potrzebujesz, nie będziesz oszczędzał więcej. Nadwyżka wyprodukowanej energii, której nie jesteś w stanie zużyć zostanie bezzwrotnie zabrana przez dostawcę Twojego prądu.

Nasz ekspert przeanalizuje Twoje rachunki za prąd i na ich podstawie będzie wiedział, jaka ilość energii była potrzebna w Twoim domu w ostatnim czasie.

Przy budowie instalacji warto zastanowić się, czy w najbliższym czasie nie wzrośnie nasze zapotrzebowanie na energię. Planujesz ogrzewać dom prądem, założyć dodatkową klimatyzację lub przewidujesz zakup kolejnych urządzeń na prąd? Powiedz nam o tym, uwzględnimy to w projekcie instalacji. Czasami jeden panel na dachu więcej jest rozsądnym zabezpieczeniem.

A może budujesz dom i trudno Ci przewidzieć, jak będą kształtowały się opłaty za energię?
Opowiedz nam o swoim nowym domu i jego użytkownikach, dobierzemy wielkość instalacji najlepszą do Twoich potrzeb!
Dzięki temu nie będziesz miał na dachu niepotrzebnych paneli.

Umów się na wycenę inwestycji dla swojego domu

Zamów bezpłatne konsultacje.
Skontaktujemy się z Tobą
w ciągu 24h

small_c_popup-green

30 sekund dzieli Cię od otrzymania dedykowanej oferty na ogrzewanie podłogowe!

Dane zbieramy wyłącznie w celu przygotowania oferty