Chcesz korzystać z energii elektrycznej za niewielkie pieniądze (nawet 15 – 20 zł/miesiąc!)?
Zainwestuj w panele słoneczne!
Opowiedz nam o swoim domu i jego użytkownikach a my dobierzemy wielkość instalacji najlepszą do Twoich potrzeb!
Zadaniem instalacji fotowoltaicznej jest przetworzenie darmowej energii słonecznej na energię elektryczną.
Panele na Twoim dachu “działają” przez cały rok, nie tylko wtedy gdy świeci słońce, choć oczywiście latem są najbardziej wydajne. Przy dobrze dobranej mocy instalacji możesz wyprodukować ilość energii odpowiednią dla Twojego gospodarstwa domowego, tak żeby korzystać z niej przez cały rok bez dodatkowych opłat. Nadwyżkę uzyskaną w sezonie letnim “przechowuje” przez 12 miesięcy Twój dostawca prądu, który oddaje Tobie 80% wyprodukowanej przez Ciebie energii w czasie, gdy bieżąca wydajność instalacji nie jest wystarczająca.
Decydując się na fotowoltaikę, korzystasz już od pierwszego dnia z odnawialnych źródeł energii!
Cena instalacji fotowoltaicznej zależy głównie od kilku parametrów:
Ilość potrzebnych paneli ustalamy na podstawie historycznego zużycia energii oraz Twoich planów związanych z potencjalną modernizacją budynku (np. zmiana ogrzewania na elektryczne, dodatkowa klimatyzacja)
Jeśli Twoja instalacja nie pokrywa całego zapotrzebowania Twojego domu na energię, to wówczas uzyskasz mniejsze oszczędności. Nie oznacza to jednak, że montaż takiej instalacji jest bezsensowny. Czasami zdarza się, że Klient nie posiada tak dużego dachu, żeby zmieścić ilość paneli niezbędnych do pokrycia Jego zabezpieczenia energetycznego. Wówczas albo buduje mniejszą instalację i oszczędza proporcjonalnie w stosunku do mocy instalacji, lub montuje dodatkowe panele w innym miejscu, tak aby uzyskać optymalną moc instalacji.
Nie. Optymalnym rozwiązaniem jest budowa takiej instalacji, która odpowiada rzeczywistemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Jeżeli jednak zamierzasz w przyszłości modernizować budynek i zwiększać tym samym jego zapotrzebowanie na energię elektryczną, powiedz nam o tym już dziś! Tak zaplanujemy Twoją instalację, żeby była przygotowana do rozbudowy.
Możemy wyróżnić dwa rodzaje nadwyżek wyprodukowanej energii:
Naturalnym jest, że latem Twoja instalacja będzie produkować najwięcej energii. Nadwyżka zostanie zmagazynowana przez dostawcę Twojego prądu. Będziesz mógł ją odbierać przez 12 miesięcy, wtedy gdy Twoja instalacja zacznie produkować mniej energii, czyli np. zimą. Dostawca będzie zwracał 80% przechowywanej energii, pozostałe 20% traktowane jest jako “opłata” za magazynowanie Twojej nadwyżki. Dobrze zaprojektowana instalacja uwzględnia wszystkie te czynniki i pozwala Ci cieszyć się darmową energią przez cały rok, bez dodatkowych opłat dla Twojego dostawcy prądu.
Jeśli natomiast instalacja fotowoltaiczna na Twoim dachu została przeszacowana i produkuje więcej energii niż rzeczywiście potrzebujesz, nie będziesz oszczędzał więcej. Nadwyżka wyprodukowanej energii, której nie jesteś w stanie zużyć zostanie bezzwrotnie zabrana przez dostawcę Twojego prądu.
Nasz ekspert przeanalizuje Twoje rachunki za prąd i na ich podstawie będzie wiedział, jaka ilość energii była potrzebna w Twoim domu w ostatnim czasie.
Przy budowie instalacji warto zastanowić się, czy w najbliższym czasie nie wzrośnie nasze zapotrzebowanie na energię. Planujesz ogrzewać dom prądem, założyć dodatkową klimatyzację lub przewidujesz zakup kolejnych urządzeń na prąd? Powiedz nam o tym, uwzględnimy to w projekcie instalacji. Czasami jeden panel na dachu więcej jest rozsądnym zabezpieczeniem.
A może budujesz dom i trudno Ci przewidzieć, jak będą kształtowały się opłaty za energię?
Opowiedz nam o swoim nowym domu i jego użytkownikach, dobierzemy wielkość instalacji najlepszą do Twoich potrzeb!
Dzięki temu nie będziesz miał na dachu niepotrzebnych paneli.