Czy wiesz, że słońce może pracować

dla Ciebie?

Zainwestuj w bezpieczeństwo energetyczne Twojej firmy

Chcesz bezpiecznie prowadzić swoją firmę i mieć gwarancję stałej ceny energii elektrycznej?
Fotowoltaika da Ci jeszcze więcej! Już od pierwszego dnia korzystasz z darmowej energii, którą sam wyprodukujesz.

Już dziś umów się na spotkanie, a my przygotujemy rozwiązanie dopasowane do Twojego biznesu.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw – ograniczy koszty, zwiększy zyski firm

Koszty prowadzenia przedsiębiorstwa są coraz wyższe? Fotowoltaika dla firm to skuteczny sposób na ograniczenie wydatków i pomnożenie zysków! HiEnergy to specjaliści z dużym doświadczeniem, którzy proponują klientom instalacje fotowoltaiczne dla firm pochodzące od polskich producentów z długą, 20-letnią gwarancją. Fotowoltaika dla przedsiębiorstw, której nie trzeba sprowadzać z zagranicy, skraca czas realizacji inwestycji i pozwala zacząć szybciej oszczędzać. Dlaczego warto? Ponieważ panele fotowoltaiczne dla firm są tanie w utrzymaniu, bezawaryjne, a w dodatku produkują prąd wówczas, gdy przedsiębiorstwo zużywa najwięcej energii, czyli w ciągu dnia.

Stań się prosumentem – podłącz fotowoltaikę do sieci energetycznej

Dzięki zamianie przepisów inwestycja w fotowoltaikę dla firm pozwala zyskać status prosumenta, czyli jednoczesnego producenta i odbiorcy energii. W ten sposób właściciele firm mogą przesłać nadmiar energii do zakładu energetycznego i odebrać ją w ciągu roku. Dlaczego warto podjąć współpracę z HiEnergy? Ponieważ pomagamy inwestorom wybrać instalacje fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy, montujemy je w miejscach gwarantujących największą efektywność, wypełniamy wszelkie formalności. Zapraszamy do kontaktu również właścicieli gospodarstw domowych – proponowane przez nas rozwiązania, takie jak fotowoltaika dla gospodarstw rolnych oraz fotowoltaika dla domu są tak samo opłacalne i ekologiczne!Fotowoltaika dla Przedsiębiorstw

Krok po kroku

czyli jak przebiega realizacja inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna w pigułce

Zadaniem instalacji fotowoltaicznej jest przetworzenie darmowej energii słonecznej na energię elektryczną.
Panele w Twojej firmie “działają” przez cały rok, nie tylko wtedy gdy świeci słońce, choć oczywiście latem są najbardziej wydajne. Przy dobrze dobranej mocy instalacji możesz wyprodukować ilość energii odpowiednią dla Twojej firmy, tak żeby korzystać z niej przez cały rok bez dodatkowych opłat. Nadwyżkę uzyskaną w sezonie letnim “przechowuje” przez 12 miesięcy Twój dostawca prądu, który oddaje Tobie od 70 do 80% wyprodukowanej przez Ciebie energii w czasie, gdy bieżąca wydajność instalacji nie jest wystarczająca.

Decydując się na fotowoltaikę, korzystasz już od pierwszego dnia z odnawialnych źródeł energii!

Cena instalacji fotowoltaicznej zależy głównie od kilku parametrów:

  • ilości energii, którą zużywa Twoja firma, co przekłada się na odpowiednią ilość paneli,
  • klasy sprzętu wybranego przez Ciebie,
  • miejsca montażu (budynek, hala, grunt),
  • pokrycia dachu.

Ilość potrzebnych paneli ustalamy na podstawie historycznego zużycia energii oraz Twoich planów związanych z potencjalną modernizacją firmy lub inwestycjami.

Jeśli Twoja instalacja nie pokrywa całego zapotrzebowania Twojej firmy na energię, to wówczas uzyskasz mniejsze oszczędności. Nie oznacza to jednak, że montaż takiej instalacji jest bezsensowny. Czasami zdarza się, że Klient nie posiada tak dużego dachu lub gruntu, żeby zmieścić ilość paneli niezbędnych do pokrycia Jego zabezpieczenia energetycznego. Wówczas albo buduje mniejszą instalację i oszczędza proporcjonalnie w stosunku do mocy instalacji, lub montuje dodatkowe panele w innym miejscu, tak aby uzyskać optymalną moc instalacji.

W tej chwili firmy mają możliwość wyboru sposobu rozliczania. Mogą sprzedawać wyprodukowaną energię lub rozliczać się na zasadach prosumenta. To, który system będzie bardziej opłacalny dla Twojej firmy sprawdzimy, wykonując odpowiednią analizę opłacalności.

Lokalizacja budynku, jego orientacja względem stron świata, zacienienie i kąt nachylenia dachu to podstawowe czynniki, które uwzględniamy w doborze mocy instalacji fotowoltaicznej.

Nasz ekspert przeanalizuje Twoje rachunki za prąd i na ich podstawie będzie wiedział, jaka ilość energii była potrzebna w Twojej firmie w ostatnim czasie.

Przy budowie instalacji warto zastanowić się, czy w najbliższym czasie nie wzrośnie nasze zapotrzebowanie na energię. Planujesz rozbudowę firmy albo rozbudowę parku maszyn, chcesz założyć dodatkową klimatyzację? Powiedz nam o tym, a my uwzględnimy to w projekcie instalacji.

Czy wiesz, że słońce może pracować dla Ciebie?

Zamów bezpłatne konsultacje.
Skontaktujemy się z Tobą
w ciągu 24h

small_c_popup-green

30 sekund dzieli Cię od otrzymania dedykowanej oferty na ogrzewanie podłogowe!

Dane zbieramy wyłącznie w celu przygotowania oferty