Fotowoltaika Suchy Las - instalacje i montaż paneli słonecznych

Mieszkasz w Suchym Lesie i poszukujesz ekologicznych rozwiązań do pozyskiwania energii? Postaw na panele fotowoltaiczne! Zamontowana na dachu lub gruncie fotowoltaika pozwala uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej, a wydatki na system fotowoltaiczny zwracają się w ciągu kilku lat. Dla kogo są instalacje fotowoltaiczne w Suchym Lesie i o co warto spytać ekspertów?

Jak działa fotowoltaika w Suchym Lesie?

Fotowoltaika to kompleksowy system pozwalający na wytwarzanie prądu z energii słonecznej. Składają się nie nią:

  • krzemowe ogniwa fotowoltaiczne,
  • okablowanie,
  • inwerter, dokonujący przekształcenia prądu stałego na prąd zmienny.

Panele słoneczne, które polecamy klientom z Suchego Lasu, wytwarzane są w Polsce i mają 25 lat gwarancji. Dzięki temu, że nie ma konieczności sprowadzania komponentów z zagranicy, instalacja fotowoltaiczna może powstać szybciej. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się fotowoltaiką? Ponieważ panele fotowoltaiczne generują prąd przez cały rok, również zimą i w pochmurne dni (dzięki tzw. promieniowaniu rozproszonym), a Twoje rachunki będą wynosić kilkadziesiąt złotych miesięcznie przez wiele lat. Fotowoltaika w Poznaniu to jednak korzyści nie tylko dla Twojego portfela.

Panele fotowoltaiczne w Suchym Lesie – on-grid czy off-grid?

Jako inwestor możesz wybrać montaż paneli fotowoltaicznych on-grid lub off-grid. Czym różnią się te instalacje fotowoltaiczne? Fotowoltaika off-grid jest wyposażona we własne akumulatory, które gromadzą nadmiar wyprodukowanej i niewykorzystanej energii, którą możesz odebrać na przykład wówczas, gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu. Z kolei ogniwa fotowoltaiczne on-grid są przyłączane po zamontowaniu do sieci energetycznej. Dzięki Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii możesz przesłać do zakładu energetycznego nadmiar energii, który wyprodukowała fotowoltaika w Suchym Lesie, a którego nie byłeś w stanie wykorzystać. Odbierzesz tę energię w nocy lub zimą, gdy sprawność paneli słonecznych jest mniejsza ze względu na ograniczone promieniowanie słoneczne. Warto jednak podkreślić, że instalacje fotowoltaiczne pracują przez cały rok, a rozliczenie z energetyką również następuje w cyklu rocznym i to automatycznie.

Krok po kroku

czyli jak przebiega realizacja inwestycji

Etap 1.

Spotkanie z naszym audytorem

Etap 2.

Przygotowanie oferty i podpisanie umowy

Etap 3.

Montaż paneli słonecznych
 

Etap 4.

Zgłoszenie instalacji u Twojego dostawcy prądu
Etap 1.
Etap 2.
Etap 3.
Etap 4.

Instalacja fotowoltaiczna to troska o ekologię

Jeśli zależy Ci na dobru naszej planety, to montaż paneli fotowoltaicznych w Suchym Lesie to krok w dobrą stronę. Instalacje fotowoltaiczne w Wielkopolsce to stawianie na ekologię i wykorzystywanie niewyczerpywalnych zasobów nasze planety. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w domach prywatnych, ale także gospodarstwach rolnych i przedsiębiorstwach. Zapraszamy do kontaktu inwestorów, którzy poszukują kompleksowego wsparcia w inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w Suchym Lesie.

Zamawiam wycenę

HiEnergy sp. z o.o.

+48 604 110 250

Codziennie od 8:00 do 17:00

ul.Zwierzchowskiego 19
61-248 Poznań
mail biuro@hienergy.pl

Aktualności

Call Now ButtonDarmowa Wycena & Konsultacje